• ALBA proti mouchám 500ml

Alba je insekticid s požerovým a kontaktním účinkem proti mouchám vyskytujícím se v objektech živočišné výroby (vepříny, kravíny, chovy drůbeže) a dalších objektech, kde se mouchy vyskytují. Postřik na mouchy, má vynikající okamžitý účinek a působí i trvale po dobu 6–8 týdnů. Díky své vábící látce je velmi atraktiví pro mouchu dobytčí (Musca autumnalis) a ve chlévech žijící mouchu domácí (Musca domestica), kterého z ošetřených ploch rychle přijmou.

Rozsah a použití přípravku proti mouchám Alba:

Alba je natírací a postřikovací prostředek pro hubení much v objektech živočišné výroby. Aplikuje se bodově na stěnách, kůlech, okenních římsách atd. Přípravek se nanáší na místa, kde mouchy zpravidla odpočívají. Jakmile se objeví první mouchy, je nutné začít s aplikací. Aby bylo zajištěno dobré působení přípravku proti mouchám, měl by se aplikovat pokud možno na mnoha malých plochách, rovnoměrně po celém objektu.

Na chlév o velikosti plochy 200 m2 je zapotřebí 500 ml přípravku Alba.

1. APLIKACE NÁTĚREM

Natírání je velmi jednoduchý způsob aplikace přípravku Alba. Díky vysoké koncentraci nátěru je současně dosaženo i jistoty vysoké účinnosti. Roztíratelná pasta se nanáší štětcem v nezředěném stavu na co nejvíce malých ploch (na 200 m2 plochy chléva cca 60 proužků po 10 x 30 cm) na stěnách,přepážkách mezi boxy, kůlech, ostěních, mlékovodech atd., v blízkosti zvířat (avšak mimo jejich dosah). Přípravek nanášejte přednostně tam, kde se mouchy rády zdržují. Je třeba dbát na to, aby se přípravek Alba nanášel bodově a v koncentrovaném stavu na čistý a nesavý podklad. Neaplikujte na špinavé nebo čerstvě nabílené zdi. Ve chlévech, kde není dostatek možností aplikace nebo kde nelze připustit nepatrné zbarvení podkladu, se doporučuje zavěšení cca 60 natřených a co nejméně savých pásků lepenky nebo podobného materiálu (o velikosti cca 20 x 15 cm) nad boxy v blízkosti zvířat (také však mimo jejich dosah).

2. APLIKACE POSTŘIKEM

Aplikace přípravku Alba postřikováním je také možná. Pro tyto účely se na plochu 200 m2 objektu vmíchá 500 ml přípravku Alba do 1,0 litru vody a pomocí zádového nebo ručního postřikovače se za nízkého tlaku rovnoměrně nastříká na co možná nejvíce míst, kde se mouchy obvykle zdržují, tedy na stropy, kůly, stěny, přepážky mezi boxy, okenní rámy, mlékovody atd., v blízkosti zvířat (avšak mimo jejich dosah). Množstvím 1,5 l postřiku by mělo být ošetřeno co možná nejvíc malých ploch (cca 60), které by měly být rovnoměrně rozloženy po celém objektu a měly by odpovídat cca 10 % podlahové plochy objektu. V objektech, kde není dostatek nástřikových ploch nebo kde nelze připustit nepatrné zbarvení podkladu, se doporučuje zavěšení nastříkaných a co nejméně savých pásků lepenky nebo podobného materiálu v odpovídající velikosti a rozprostření nad boxy v blízkosti zvířat (také však mimo jejich dosah).

UPOZORNĚNÍ

Přípravek Alba aplikujte pokud možno v blízkosti zvířat v objektu. Během aplikace mohou zvířata zůstat v chlévě. Je však třeba zajistit, aby se zvířata nedostala do blízkosti aplikované látky, resp. aby ji nemohla olizovat. Vyhněte se postřiku zvířat, jakož i předávkování, hlavně však nedostatečnému dávkování. Přípravek smíchaný s vodou (při postřiku) se musí vypotřebovat v den přípravy. Neaplikujte na znečištěné, velmi porézní a savé, vlhké stěny nebo zdi čerstvě natřené vápnem. Ošetření v případě potřeby zopakujte; při vysoké prašnosti je toto nutností v kratších časových intervalech. Po aplikaci může dojít k mírnému zbarvení ošetřených stěn. Postřikovač po použití důkladně vyčistěte; např. přípravkem Agro Clean®. Oplachovou vodu vystříkejte na dříve ošetřeném pozemku.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

ALBA proti mouchám 500ml

  • Kód výrobku: ALBA proti mouchám 500ml
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 099 Kč

  • Cena bez DPH: 908 Kč


Zákazníci také zakoupili:

AGITA 10 WG

AGITA 10 WG

Insekticidní přípravek na hubení dospělých much, účinná látka thiamethoxam, atraktant Muscamone. ..

999 Kč Cena bez DPH: 826 Kč

Bezpečnostní upozornění

Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Přípravek na ochranu rostlin (pro neprofesionální uživatele). Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.